ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«Осмолодське
лісове господарство»
Наша адреса:
77662, Івано-Франківська обл.,
Рожнятівський р-н,
смт. Перегінське,
вул. Сагайдачного, 142
e-mail: osm_lisgosp@ukr.net
тел: (03474) 98-2-62
1 2 3 1 2 3
Головна
Структурні підрозділи
Новини
ЗМІ про нас
Структура управління
Інформація про місця проведення рубок
Профспілка
Історія лісового господарства
Форми 1- 12
Лісова сертифікація
Продукція
Напрямки діяльності
Держзакупівлі
Контакти
Законодавство
Доступ до публічної інформації

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Назад Назад

Двомісячник по охороні нересту форелі розпочато

  В Івано-Франківській області з 31 жовтня по 30 грудня розпочався нерестовий період струмкової форелі, який проходить у водоймах передгірських та гірських районів області. Фахівці Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області спільно зі спеціалістами обласного управління охорони, використання і відтворення  водних біоресурсів та регулювання рибальства, управління МВС в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, з метою боротьби з браконьєрством проводитимуть рейдові перевірки на водоймах та річках, де проходить нерест форелі.

В цей час буде здійснюватись посилений контроль за якістю води, в тому числі за очисткою промислових і побутових стічних вод, недопущенням забруднення і засмічення водоохоронних зон і прибережних смуг. Особливу увагу екологічна інспекція буде звертати на виявлення та недопущення несанкціонованого вибору піщано-гравійної суміші з водних об’єктів.

Держекоінспекція готова залучати до співпраці громадськість, природоохоронні організації, органи місцевого самоврядування, щоб спільно забезпечити ефективний захист нерестуючої форелі – особливого представника іхтіофауни нашого краю.

 форель.jpg

 Вирощування в штучних умовах форелі проходить в рибному господарстві Осмолодського лісгоспу. Це є неабияка клопітка і тривала праця. Рибне господарство  завжди потребує особливого професійного відношення, великих фінансових  виробничих трудових затрат та громіздкої, добросовісної, відповідальної праці.

    Одним із засновників рибного господарства на території лісгоспу був доктор філософії, лісівництва та права Микола Саєвич. Він надзвичайно  професійно та з великою відповідальністю розробив рибне господарство, де були чудові природні умови (чисте гірське повітря, джерельні води  ріки Лімниці з численними її притоками), а саме:  схему  розведення  і кормління карпатської  форелі в умовах ставкового господарства та інші параметри  ведення господарства, якими  користуються спеціалісти і сьогодні. Воно знаходиться  неподалік від села Осмолода.  

     В  60 – х роках ХХ ст.. тодішній заступник директора лісокомбінату «Осмолода» п. Антон Островський ( сьогодні – пенсіонер, мешканець смт. Брошнів)  на базі 4 – ох споруджених М. Саєвичем ставків відновив  і розвинув форельне господарство, що функціонує і сьогодні.  Там знаходиться форельний будинок, розплідник на форель, більше сорока штучних ставків, дно і стіни яких викладені річковим камінням і обсаджені  соснами і смереками.

           На площі 1,3 га  водного дзеркала  вирощується  в природних умовах, у чистій холодній і багатій на кисень воді, так звана «королівська риба» -  форель по замкнутому циклу, тобто, від ікри до товарної риби.  У середньому в рік  підприємство реалізовує  до 1500  кілограм товарної риби. 

       Головним   завданням   форельного господарства є примноження рибних запасів найчистішої ріки в Європі -   Лімниці та її притоків:  випуск малька форелі у природне середовище, адже спостереження виявляють, що  пущений  у ріку мальок райдужної форелі добре акліматизовується й приростає у ріці більше, ніж у ставах.

       

 

 

Дата публікації: 09.11.2017
Наша адреса:
77662, Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н,
смт. Перегінське, вул. Сагайдачного, 142
e-mail: osm_lisgosp@ukr.net
тел: (03474) 98-2-62, (067) 34-30-771
Розробка та підтримка