ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«Осмолодське
лісове господарство»
Наша адреса:
77662, Івано-Франківська обл.,
Рожнятівський р-н,
смт. Перегінське,
вул. Сагайдачного, 142
e-mail: osm_lisgosp@ukr.net
тел: (03474) 98-2-62
1 2 3 1 2 3
Головна
Структурні підрозділи
Новини
ЗМІ про нас
Структура управління
Інформація про місця проведення рубок
Профспілка
Історія лісового господарства
Форми 1-12
Лісова сертифікація
Напрямки діяльності
- насінництво та лісові культури
- лісогосподарська діяльність
- охорона і захист лісів
- рекреація
Держзакупівлі
Продукція
Законодавство
Доступ до публічної інформації
Контакти

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
ЛІСОВІ РОЗСАДНИКИ

       Головним і найефективнішим методом створення лісових культур є посадка сіянців і саджанців деревних і чагарникових порід на лісокультурну площу, які вирощують в лісових розсадниках,  бо саме з них за допомогою лісівників виростає  високопродуктивне  лісове насадження.
    Розсадником   називається спеціальна земельна ділянка, призначена для вирощування садивного матеріалу, який в  подальшому використають для  лісорозведення  і штучного лісовідновлення, озеленення міст, населених пунктів і створення захисних  лісових насаджень і плодових садів.
За  тривалістю функціонування лісові розсадники поділяють на тимчасові ( організовані на період до 5 років) і  постійні, які закладаються  на період  понад 5 років.
Для оперативного  використання  садивного матеріалу передбачено  створення  індивідуальних тимчасових  розсадників невеликих розмірів, закладених в кожному лісництві і на конкретному обході.         
З метою забезпечення  потреб  у власному стандартному посадковому  матеріалі    у ДП «Осмолодський  лісгосп»   функціонує  13 лісових розсадників, з них постійних  2  – площею  2,5  га,  тимчасових  11 – площею – 2,087 га.
В лісових розсадниках  підприємства (є у кожному лісництві) щорічно вирощується  біля  1 млн. шт. сіянців головних лісоутворюючих порід,  а також саджанці декоративних  порід, які використовуються для озеленення.

Донедавна декоративний садивний матеріал отримували лише з відкритою кореневою системою. Аби підвищити  ефективність роботи створили окрему структурну одиницю – тепличний   комплекс: теплицю (шириною 9,65 м, висотою – 3,60 м,  довжиною 18,30 м), два піднавіси літнього типу шириною 6,70 м, довжиною 18,20 м, а також короби – 5 шт.  Опікуватися ним доручили Тетяні  Степанівні Ільків.   Роботи  в теплиці  тривають цілорічно. 

Каркас і полікарбонат  до теплиці придбали на спеціалізованому підприємстві  у Львові, його фахівці допомогли виконати монтажні роботи, все інше зроблено силами господарства. Піднавіси  літнього типу були заздалегідь підготовлені - зварені і натягнуті металеві сітки на каркаси піднавісу, на низ кожного з них було простелене агроволокно. При настанні літнього періоду на піднавіси, крім цього, натягають ще маскувальну сітку для зменшення на 60% сонячного випромінювання.  Виготовили короби, в основі яких сітка, застелена агротканиною, закупили торф фрезерний з оптимальною  кислотністю, пісок,  крейду, насіння , контейнери, стакани, горшки  для вирощування сіянців, сітку для притінення, виготовили щити, для захисту сіянців від сонячних променів.  У цих коробах довкола теплиці нині можна побачити тисячі і тисячі хвойних порід.

        Суттєвою   перевагою вирощування сіянців із закритою кореневою системою  є  можливість висаджувати їх на постійне місце практично протягом усього вегетаційного періоду. Крім високої приживлюваності, такі сіянці не хворіють після перенесення на постійне місце та не піддаються стресу, а наявність субстрату, збагаченого мінеральними елементами, підвищує їх життєстійкість. При створенні культур таким способом  зменшується кількість садивного матеріалу на одиницю площі, відсоток доповнення, кількість доглядів за ними, а відповідно і витрат у період до переведення  в покриту лісом площу. Також дана технологія створення лісових культур виключає можливість помилок при садінні сіянців, пов’язаних із загинанням коренів.
Новітні технології сприяли ворощуванню високоякісного лісового садивного матеріалу. В результаті  лісгосп не тільки повністю забезпечений власним садивним матеріалом, а й має деякий його запас, що буде використовуватися для реалізації.

Наша адреса:
77662, Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н,
смт. Перегінське, вул. Сагайдачного, 142
e-mail: osm_lisgosp@ukr.net
тел: (03474) 98-2-62, (067) 34-30-771
Розробка та підтримка