ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
«Осмолодське
лісове господарство»
Наша адреса:
77662, Івано-Франківська обл.,
Рожнятівський р-н,
смт. Перегінське,
вул. Сагайдачного, 142
e-mail: osm_lisgosp@ukr.net
тел: (03474) 98-2-62
1 2 3 1 2 3
Головна
Структурні підрозділи
Новини
ЗМІ про нас
Структура управління
Інформація про місця проведення рубок
Профспілка
Історія лісового господарства
Форми 1-12
Лісова сертифікація
Напрямки діяльності
- лісокультурна діяльність
- лісогосподарська діяльність
- рекреація
Держзакупівлі
Продукція
Законодавство
Доступ до публічної інформації
Контакти

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
ОХОРОНА  І  ЗАХИСТ  ЛІСІВ

ОХОРОНА ЛІСУ

Охорона лісів від пожеж – одна з найбільш складних задач, яку вирішують працівники лісового господарства всієї України.

 Підвищення  класу пожежної небезпеки в лісових масивах в умовах Карпатського регіону зумовлюється змінами кліматичних умов, а саме підвищенням температури повітря, збільшенням періоду без опадів у вегетаційний період та високим рекреаційним  навантаженням на  лісову екосистему в туристичний сезон.
Для забезпечення належного рівня захисту лісів від пожеж на підприємстві з початку кожного року розробляються ряд системних заходів направлених на профілактику, поперед-ження та в разі виникнення пожеж в лісових масивах, локалізація та гасіння їх. Наразі розробляються та затверджуються мобілізаційно -  оперативні плани ліквідації лісових пожеж.   Розробляється, погоджується та затверджується план організаційно- технічних заходів, щодо протипожежного захисту лісів у весняно-літній-осінній період. Для зниження  рівня пожежної небезпеки проводяться комплексні заходи, які включають роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової інформації по питаннях збереження лісів і дотримання встановлених норм згідно «Правил пожежної безпеки в лісах України», створюються місця відпочинку для туристів та місцевого населення в лісових масивах та поблизу автомобільних доріг в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс, проводиться відповідна робота з усіма користувачами лісових угідь по дотриманню вимог вищезгаданих правил.
Для раннього виявлення лісових пожеж в Сливківському лісництві на вежі встановлена телевізійна установка, яка дає змогу  вчасно виявляти  та попереджувати лісові пожежі в Краснянському, Перегінському, Сливківському та частково Ангелівському лісництвах. Управління камерою спостереження та  інформація передається, через мережу інтернет, на монітор черговому  контори адмінуправління.  Проводяться  патрулювання та рейди з метою запобігання виникненню пожеж та притягнення до віповідальності  порушників «Правил пожежної безпеки в лісах України.»  Найбільш пожежонебезпечними в лісгоспі є ліси вищеназваних лісництв, які безпосередньо прилягають до населених пунктів та автомобільних доріг.

Згідно діючого законодавства порушення «Правил пожежної безпеки в лісах України», а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу або необережного поводження з вогнем відносяться до лісопорушень. Якщо порушення цих Правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягаються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству, а у випадку особливо тяжких наслідків винні особи притягаються до кримінальної відповідальності.

Одним із найактуальнішим аспектом є питання охорони лісів від самовільних рубок.

 

 ЗАХИСТ ЛІСУ

Захист лісу від шкідників та хвороб – важливий напрямок лісогосподарської діяльності. Він забезпечується шляхом систематичного спостереження за станом лісів, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу.

Пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідливими комахами та хворобами лісу. Такі засоби боротьби не шкідливі для довкілля. В організації служби захисту лісів наше підприємство співпрацює з Івано-Франківським державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Івано-Франківськлісозахист». Пропаганда захисту лісів здійснюється через працівників державної лісової охорони, інженерно -  технічного персоналу відділу лісового господарства, природоохоронних та громадських організацій із залученням преси, дивись «ЗМІ про нас».


При  масовому розмноженні шкідників застосовуються активні лісозахисні заходи. У ДП «Осмолодське ЛГ» ліси підприємства знаходяться в належному санітарному стані, постійно проводяться лісопатологічні обстеження у вегетаційний період.

Загальна площа осередків шкідників, хвороб лісу та інші пошкодження (всихання, вітровали) в насадженнях ДП «Осмолодський  лісгосп» станом на 01.01.2019 року становить 4000 га в тому числі - хвороб лісу 3035 га.

 В результаті несприятливих умов в лісах підприємства спостерігається всихання ялинових лісів. Через глобальні кліматичні зміни, значний вплив антропогенних факторів, знижують їх біологічну стійкість. Внаслідок цих чинників, знижується приріст деревини, відбувається відмирання крони дерев,  пошкоджується стовбур дерева та всихання лісових насаджень.

Станом на 01.01.2016 року на території підприємства всихання лісу виявлено на площі 906га, вітровалів та сніголомів 5914 га.

Мисливство

Мисливство існувало у суспільстві в усі часи - часом воно  процвітало, а часом  лише жевріло, завдяки вогнику мисливської пристрасті окремих хоронителів невикоріненого бажання до ловів. Переглядаючи мисливську історію, слід зауважити про особливу роль мисливства у культурі, економіці та, особливо, у військовій справі.

Перші спогади про мисливство (ловецтво) на території Осмолоди  датується груднем 1924 року. Ловецтво в лісах Осмолоди належало до найкращих ловів тодішньої Польщі. Диких звірів було так багато, що вони завдавали шкоди місцевому населенню. Ловецькі ревіри в Осмолоді орендували князь Ліхтенштейн, граф Потоцький, граф Пауль Пальфі.

Географічне розташування та сприятливі кліматичні умови ДП «Осмолодське ЛГ» зумовлюють наявність великої кількості диких мисливських тварин   Мисливська фауна лісгоспу є характерною для гірської зони Карпат . Серед найчисельніших видів  вважається олень благородний, дикий кабан, козуля, білка, лисиця, куниця, заєць-русак. Серед видів занесених до Червоної книги України - бурий ведмідь, рись, видра, глухар, рябчик.

Веденням  мисливського господарства в  ДП «Осмолодське ЛГ» займаються 6 єгерів та мисливствознавець. Єгерська служба господарства здійснює заходи по  охороні та підгодівлі диких тварин, регулюванні чисельності хижаків, боротьбі з порушниками правил полювання, а також проводить полювання та  веде контроль за термінами полювання.

Мисливські угіддя ДП « Осмолодське ЛГ» займають площу 25336 га.

З матеріалами  обліку мисливської фауни, який проводився в лютому 2019 року було обліковано 93 оленів, 124 козуль, 36 кабанів, 62 куниць, 44 зайців, 147 білки, 10 особин рисі, 21 лисиця, 55 глухарі, 147 рябчиків.

За 2018 рік було відстріляно 4 вовків, 15 лисиць, а з початку 2019 року 2 вовки та 6 лисиць. В мисливський сезон 2018 року було отримано 29 ліцензію на відстріл диких тварин, з них оленів-5, добуто-5, козуль-9, добуто-5, кабанів-15, добуто-8.  

               

Нові Санітарні Правила в лісах України

  В Україні введені нові правила санітарних рубок лісів. Нововведення передбачають в першу чергу - обмеження суцільно санітарних рубок. Виняток становитимуть лише ті випадки, коли дерева будуть пошкоджені стихією, наприклад, буреломами, пошкодження пожежею, або масове всихання лісових насаджень.

 Питання здійснення санітарно-оздоровчих заходів є надзвичайно актуальним на теперішній час. Саме тому Державне агентство лісових ресурсів ініціювало розробку нових Державних Санітарних Правил в лісах України. Робоча група, яка здійснювала ці нововведення, до якої увійшли представники Мінагрополітики, Мінприроди, Держекоінспекції, провідні вчені, представники громадськості та екологи розробили такі зміни.

 Крім жорстких обмежень здійснення санітарних рубок в лісах, тепер передбачається повна їх заборона в певних зонах - природно-заповідних об'єктах і територіях, а також в місцях гніздування рідкісних хижих птахів. Для забезпечення соціального і природоохоронного контролю здійснюватиметься попереднє оприлюднення планування рубок з обґрунтуванням їх доцільності. Пропонується залучати до складу спеціальних комісій, які обґрунтовують необхідність таких заходів, більш широке коло осіб, зокрема, представників органів місцевого самоврядування.

 Крім того, буде припинено суцільні санітарні рубки в заповідній зонах біосферних заповідників, зонах регульованої та стаціонарної рекреації національних природних ландшафтних парків, в буферних зонах біосферних заповідників, в орнітологічних і загально зоологічних заказниках тощо. Ліс - це місце існування десятків тисяч видів організмів. Те, що вважається хворою і непотрібною в лісовому господарстві деревиною, часто є джерелом життя для тисяч живих істот і забезпечує екологічну рівновагу. Суцільні ж санітарні рубки призводять до миттєвої зміни умов середовища і зникнення переважної більшості видів організмів.

 Цими змінами передбачається заборона санітарних рубок в період масового розмноження диких тварин (з 1 квітня по 15 червня).

 Тільки у випадках, коли не можна боротися зі шкідниками біологічними засобами, будуть застосовані суцільні санітарні вирубки. В інших випадках така вирубка не дозволятиметься. Також будуть чітко регламентовані вибіркові санітарні рубки. Зокрема, буде проводитися облік дерев, які підлягають вирубці. Ці нові Правила серйозно налаштовані на те, щоб удосконалити правила санітарно-оздоровчих заходів в лісах з метою запобігання будь-яким зловживанням.

Наша адреса:
77662, Івано-Франківська обл., Рожнятівський р-н,
смт. Перегінське, вул. Сагайдачного, 142
e-mail: osm_lisgosp@ukr.net
тел: (03474) 98-2-62, (067) 34-30-771
Розробка та підтримка